Váš spolehlivý partner v boji proti škůdcům!

Rentokil Initial s.r.o. / Naše služby / Ochrana proti holubům

Ochrana proti holubům

Mechanické zábrany proti posedu

Mechanické zábrany se instalují převážně na úzkých místech , kde holubi posedávají a způsobují škody na fasádě tím, že ji znečišťují trusem a materiálem na stavbu hnízd. Upevnění tenkých drátů, napnutých mezi úchytky, zamezuje posedu či hnízdění holubů.


Zasíťování

Zasíťování platí jako nejjistější a nejhospodárnější metoda ochrany před holuby. Vzdálenost ok u sítě je taková, aby zamezila zachycení nebo poranění holubů. Při profesionální montáži, správné vzdálenosti jednotlivých ok a budově přizpůsobeného zbarvení sítě je toto ochranné opatření téměř neviditelné a nenarušuje opticky vzhled budovy.


Antikorozní bodce

Na opticky méně náročných místech, tzn. na místech, která se nacházejí ve větších výškách, se používají tzv. bodce. Také pro oblasti, kde není z hospodářského hlediska příliš smysluplné použití impulsního systému, se nabízí umístění bodců z ušlechtilé oceli. Úchyty bodců se volí dle podkladu, na který jsou montovány (nýtování, šroubování, lepení).


PCM Impulsní systémy

Všude tam, kde z důvodů optických, stavebních a důvodu ochrany památek není možné zasíťování, nabízí se montáž impulsního systému. Na římsách jsou upevněny speciální průhledné plastové úchyty, jimiž jsou vedena slabá hliníková lanka a elektricky propojena. Těmito lanky jsou v pravidelných intervalech vysílány elektrické výboje. Sedne-li si holub na kovové lanko dostane jemu nepříjemný, ale nikoliv nebezpečný elektrický výboj. Pro člověka je toto zařízení také naprosto bezpečné.


Vyklízecí a úklidové práce

Provádíme vyklizování půdních a jiných prostor od holubů, holubího trusu a netříděného odpadu a zajistíme následnou dezinfekci a dezinsekci. V prvé řadě provedeme bezplatnou prohlídku prostor a na základě této prohlídky Vám připravíme cenovou nabídku. Úklid předpokládá odstranění trusu, holubích kadaverů, hnízd, vajec. Tento odpad je považován podle ČNR 125/1997 Sb. za nebezpečný, díky obsahu alergenů, mikrobiálních infekčních agens, krev sajících roztočů a ostatních epidemiologicky významných členovců.

Problémy se škůdci

S kterými druhy škůdců přijdete do kontaktu? Nezáleží na tom kde a za jakých okolností – zde najdete informace, které Vám pomůžou.

Přejít do Problémy se škůdci