Váš spolehlivý partner v boji proti škůdcům!

Rentokil Initial s.r.o. / Naše služby / Deratizace / Myš domácí

Myš domácí

Popis

  • Váha 14–20 g, délka 63–100 mm
  • Zbarvení hřbetu je tmavší, šedo nebo hnědočerné a jeho přechod ve světlejší odstín na spodní straně těla je pozvolný, ocas je zhruba stejně dlouhý jako tělo. K jednoznačnému určení je však nezbytné genetické vyšetření.

Rozmnožování, šíření

Má rovněž velkou rozmnožovací schopnost s průměrným počtem 5–7 mláďat ve vrhu, za příhodných podmínek se množí po celý rok.

Způsob života

Rovněž převážně synantropní druh, v západní Evropě ovšem místy žije i celoročně mimo obytné budovy, jako např. v zemědělské krajině, na písečných dunách, staništích či okrajích silnic, vyhýbá se lesům a vysloveně suchým stanovištím. U nás byla zatím zjištěna jen v návaznosti na lidské osídlení.

Těžiště areálu leží v západní, jižní a jihovýchodní Evropě, vyskytuje se i od Malé Asie po Írán a v severní Africe; člověkem byla dále zavlečena do různých koutů světa (Severní a Jižní Amerika, Afrika jižně od Sahary, severní Austrálie a oceánské ostrovy).

Problémy se škůdci

S kterými druhy škůdců přijdete do kontaktu? Nezáleží na tom kde a za jakých okolností – zde najdete informace, které Vám pomůžou.

Přejít do Problémy se škůdci